Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje
Nowości
Moduł internetowy Buderus KM100 7736601608
Moduł internetowy Buderus KM100 7736601608

1 199,00 zł

szt.

Jak dobrać moc grzejnika?

Dobór grzejników 

polega na obliczeniu ich mocy cieplnej. Dobrze dobrany grzejnik powinien pokryć straty ciepła pomieszczenia, a więc powodować, aby dostarczona ilość ciepła pozwoliła na utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniu.

Dokładność  doboru grzejników decyduje o komforcie cieplnym w pomieszczeniu. Dobierając grzejniki należy mieć jak najwięcej informacji dotyczących ogrzewanego budynku.

 dobór grzejnika

 

Jaką moc grzejnika wybrać dla poszczególnych pomieszczeń?

Każde pomieszczenie w Twoim domu ma swoje własne zapotrzebowanie na ciepło. Mimo że wszystkie pomieszczenia mogą mieć podobne wymiary, to inne będzie zapotrzebowanie kuchni, łazienki czy przedpokoju. Należy o tym pamiętać i dopasować moc grzewczą grzejnika do danego pomieszczenia.

Temperatura, która panuje w łazience, powinna być np. nieco wyższa niż w salonie lub sypialni. Z kolei w kuchni możemy pozwolić sobie na mniejszą moc grzejnika, ponieważ dodatkowymi źródłami ciepła są sprzęty AGD. Zapotrzebowanie cieplne pomieszczeń w domu wygląda następująco:

- Dla pomieszczeń, które mają nie więcej niż jedno okno lub ścianę zewnętrzną i ich optymalna temperatura powietrza wynosi nie więcej, niż 20 stopni Celsjusza (salon, przedpokój, kuchnia) należy wybrać grzejnik o mocy 70-80 W/m2.

- Dla pomieszczeń, które posiadają więcej niż jedno okno lub ścianę zewnętrzną i ich optymalna temperatura powietrza wynosi nie więcej, niż 20 stopni Celsjusza (salon, przedpokój, kuchnia) należy wybrać grzejnik o mocy 80-100 W/m2.

- Dla pomieszczeń, które nie posiadają okien i ścian zewnętrznych i ich optymalna temperatura powietrza wynosi ok. 24 stopni Celsjusza np. łazienka, należy wybrać grzejnik o mocy 100-120 W/m2.

-Dla pomieszczeń, które posiadają okno zewnętrzne lub ścianę zewnętrzną i ich optymalna temperatura powietrza wynosi ok. 24 stopni Celsjusza np. łazienka, należy wybrać grzejnik o mocy 130-150 W/m2.

Ważne jest także zamontowanie grzejnika w odpowiednim miejscu. Najlepszą lokalizacją będzie miejsce pod oknem lub ścianą zewnętrzną budynku. Miejsce, w którym ma znaleźć się grzejnik, również ma wpływ na moc, którą powinniśmy wybrać. Jeśli planujesz zabudować grzejnik, to jego moc powinna być nawet o połowę większa. 

 

Moc grzejnika a jego funkcja

Grzejnik może pełnić w domu wiele różnych funkcji. Może być jedynym źródłem ogrzewania lub służyć jedynie do dogrzewania. Grzejnik może także służyć do suszenia ręczników lub ozdabiania pomieszczenia.

grzejnik jako suszarka

Jeśli grzejnik ma być jedynym źródłem ciepła w danym pomieszczeniu, to najważniejsza powinna być dla Ciebie jego moc i wydajność. Z kolei, jeśli ma on być dopełnieniem ogrzewania podłogowego i pełnić funkcję dogrzewającą to ważny staje się jego wygląd i to czy będzie pasował do wnętrza. Wtedy grzejnik może stać się dekoracją i zaskakiwać swoim kształtem czy kolorem.

Jeśli zależy Ci na grzejniku łazienkowym, który będzie służył także jako suszarka na ręczniki, to wybierz ten w kształcie drabinki, szeroki i wielopoziomowy.

 

 

 

Jeśli dalej nie wiesz jaki grzejnik wybrać zadzwoń do nas.

Albo skorzystaj z kalkulatora doboru grzejników od Purmo.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl