- Różne formy płatności
- Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
- Szyfrowane dane i transakcje
Jak dbać o baterię?
Długie działanie baterii zależy od tego jak o nią dbamy. Regularne czyszczenie zewnętrznych części naszej armatury zapewni im estetyczny wygląd ale nie musi uchronić przed awariami. Dlatego właśnie należy pamiętać o konserwacji wewnętrznych elementów baterii. Wewnątrz większości baterii znajduje się regulator strumienia wody składający się ze specjalnych sitek – dziś zastępowany jest najczęściej wspomnianym wyżej perlatorem. Należy czyścić go przynajmniej raz na pół roku – w innym wypadku gromadzące się w nim osady będą powodować utrudnienia w przepływie wody. Warto też pamiętać, że destrukcyjnie na kondycję tego elementu wpływa również twarda woda – jeśli taka płynie w naszych rurach, powinniśmy czyścić sitko zdecydowanie częściej, mniej więcej raz w miesiącu. Watro również zastanowić się nad filtrami zmiękczającymi naszą wodę. Najbardziej zużywającymi się elementem w naszej baterii jest głowica. Co kilka miesięcy należy ją wyjąć i przeczyścić.
Złote rady:
- czyść baterie regularnie
- nie używaj mocnych środków chemicznych
- po wyczyszczeniu baterii opłucz ja czystą wodą
- baterie chromowane czyść specjalistycznym środkiem
A jak usunąć kamień z baterii?
Osad, który tworzy się wokół baterii łazienkowych lub kuchennych, może spędzać sen z powiek. Jak go wyczyścić, tak aby kuchnia znowu nabrała blasku, a zmywanie stało się przyjemnością? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne; co więcej, wcale nie musisz wydawać fortuny, aby pozbyć się kamiennego osadu ze swojego kranu. Wystarczą 3 kroki aby pozbyć się kamienia:
- Nasącz waciki octem spirytusowym o niskim stężeniu.
- Obłóż wacikami kran, a przede wszystkim miejsca w których pojawił się kamień. Pozostaw je tak na minimum dwie godziny, tak aby ocet dokładnie spenetrował kamień.
- Następnie zdejmij waciki z kranu i jeszcze raz przetrzyj kran czystą ściereczką.